Keçiboynuzu unu 1000 gram

24.84 TL
Stoklarımızda Yok
Ürün Detayları:

Sabahları bir kaşık sütün içerisine katın, kendinize büyük bir iyilik yapın.

Faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi besin şimdi yarım kiloluk paketlerle evinize geliyor.

Çocuklarınız için kakaolu süte en sağlıklı alternatif olan bu unu aynı zamanda kek, börek, pasta ve yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.

Ürünümüz 500 gramdır.

BİLİMSEL OLARAK FAYDASI İSPATLANMIŞ OLAN BU ÜRÜNÜN SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK FAYDALARINDAN BAZILARINI AŞAĞIDA SIRALADIK.
* nefes darlığı 
* alerjik nefes darlığı 
* soğuk alerjisi 
* iktidarsızlık 
* cinsel güçsüzlük
* akciğer ödemini yok edici 
* balgam söktürücü 
* kanserini önleyici 
* hareketli sperm sayısını artırıcı 
* astıma karşı 
* ishale karşı 
* kabızlığa karşı…
Keçiboynuzu, Anadolu’da harnup olarak da bilinir. Batı Akdeniz bölgesinde kısaca “boynuz” da denilmektedir. Keçiboynuzunun en özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki, kullanmaya başladıktan hemen sonra sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı çeken birçok insan, yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka çare bulamıyorlar. Öksürük krizlerinin nedenli şiddetli olduğunu anlatıyorlar. Keçiboynuzu kahvesi kullanan bu insanların çoğu daha hemen ertesi gün rahatlamaya başladıklarını söylediler.

Kakaonun yerine kullanılabilen en mükemmel çözümü getirmiştir. Kakaoda bulunan kafenoid’leri içermez. Örneğin, keçiboynuzunda theobromin yoktur. Kakaoda yüksek miktarda bulunan yağ, harnupta sadece %1’dir. Kakaoda bulunan birkaç tane etkin madde migreni tetikleme özelliğine sahiptir. Migren şikâyeti olanlar genelde çikolataya karşı açlık duymaya başladıklarında migren ağrılarının başlama devresine girmişler demektir. Unutmayınız ki, çikolatanın temel maddesi kakaodur. Kakao’ya karşı alerjisi olanlara ideal bir alternatif çözüm getirmektedir. Eğer, kakao’ya karşı alerjiniz var ise, keçiboynuzu ununu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Unutmayınız ki, kakao vücudumuzda alerjiye neden olan antikor üretimine sebep olmaktadır. Bu nedenle alerjiye yatkınlığı olanların veya alerjik reaksiyonları olanların kakao tüketiminde ölçülü olmalarını tavsiye ederim. Kakaolu kek veya pastaları tüketirken de ölçülü olmak gerekir. Özellikle okul çağındaki çocukların severek tükettikleri kakaolu süt ve ürünlerinde dikkatli olunuz. Eğer, çocuğunuzda alerjik şikâyetler var ise ve alerjiye bağlı diğer rahatsızlıklar söz konusu ise (örneğin astım gibi) kakolu besinlere karşı ölçülü olmakta büyük faydalar vardır. Kakaoya karşı alerjisi olan (alerji tipi-IgE) çocuklar için keçiboynuzu unu mükemmel bir alternatiftir. Keçiboynuzu ununun kakao karşısındaki diğer avantajı da oksalik asit içermemesidir.

LÜTFEN DİKKAT:

Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz
7+8=?
Keçiboynuzu unu 1000 gram
UA-104152536-1