Doğal Elma Sirkesi

23.00 TL
Stoklarımızda Yok
Ürün Detayları:
 • Göller bölgesinin elmalarından geleneksel yöntemlerle doğal ve uzun süreli fermantasyon yoluyla elde edilen elma sirkesidir. Farkı endüstride kullanılan ve bir günde sirke üretebilen bakterilerin kullanılmaması; tamamen doğal mayalanma ile 60 gün gibi uzun bir sürede üretilmesidir. Konusunda uzman Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından üretimi gerçekleştirilmektedir.
 • Ürünlerimiz koruyucu madde ve renk maddesi içermez.

ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI;

 • Ağız kokusunu yok eder. Ağızdaki bakteriler ağız kokusu oluşmasına sebep olabilir. Ağızdaki bakterileri öldürmek ve ağız kokusundan kurtulmak için elma sirkesi ile gargara yapılabilir. Bir çay kaşığı elma sirkesi içilerek de ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.
 • Güneş yanığına iyi gelir. Ilık bir duş aldıktan sonra son durulama suyuna bu sirke eklenebilir ve durulama suyu ile birlikte kullanılabilir.
 • Vücuttaki morluklara iyi gelir. Vücutta oluşan morlukların renginin açılmasında, hafiflemesinde kullanılabilir.
 • Siğilleri yok eder. Bir parça pamuğun üzerine elma sirkesi dökün. Pamuğun siğilin üzerine koyarak sabaha kadar bekleyin. Bir hafta yada 10 gün içinde siğilin yok olmaya başladığını görebilirsiniz.
 • İyi bir detoks aracıdır. Hücrelerin yenilenmesine yardım eder. Özellikle karaciğer için çok faydalıdır. Vücudun pH’ını dengeler.
 • Beyaz dişlere kavuşmayı sağlar. Beyaz dişler ve güzel gülüşler için elma sirkesi kullanılabilir. Dişlerdeki lekeleri de yok eder.
 • Ayak kokusunu yok eder. Ayak kokusundan kurtulmak için bu şifalı sirkeye bir parça pamuk daldırın ve bu pamukla ayaklarınızı silin. Bu şekilde ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.
 • Mideye yarar sağlar. Reflü gibi mide rahatsızlıklarına iyi gelmesi elma sirkesinin faydaları arasındadır. Reflüye iyi gelmesi için, bir bardak suya bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin. Yemeklerden 5 dakika önce bu suyu için. Zamanla reflüye iyi gelecektir.
 • Ev temizliğinde yardımcıdır. Özellikle yüzeyleri parlatarak leke bırakmaz. Bir bardak suyun içine yarım çay bardağı kadar elma sirkesi dökün. Hazırlanan bu su ile mutfak yüzeyleri, mikrodalga fırın, pencere ve aynalarınızı silin. Elma sirkesi ile yüzeylerde iz kalmaz ve silinen yüzeyler parlar.
 • Şeker hastalığına iyi gelir. Elma sirkesi kan şekerini düzenleyerek diyabete fayda sağlar. İnsülin duyarlılığını ve insülin tepkisini azaltır. Bir bardak ılık suyun içine bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketirseniz şeker hastalığına fayda bulabilirsiniz. Salatalarınıza ilave ederek de kullanabilirsiniz.
 • Tansiyonu düşürücü etkisi vardır. 2009 yılında yapılan bir çalışmaya göre, elma sirkesi tüketen kişilerin kan basıncının önemli ölçüde düştüğü görülmüştür.
 • Kaşıntılara iyi gelir. Özellikle böcek ısırıkları sonucunda ciltte oluşan kaşıntılara karşı da kullanılabilir. Kaşıntıyı gidererek rahatlamaya yardım eder.
 • Kötü kokuları yok eder. Özellikle evin içindeki sigara dumanı gibi kokuları yok etmek için kullanılabilir. Bu etkisi için bir kasenin içine elma sirkesi dökün. Odanın bir köşesine koyun ve kaseyi orada bekletin. Zamanla odadaki kötü kokuların yok olduğunu fark edeceksiniz.
 • Vücudun pH’ını dengeler. İçeriğindeki asetik asit ile pH dengesini sağlar. Bu dengenin sağlanması ile kanser gibi rahatsızlıklara yakalanma riski düşer.
 • Sindirim sistemini düzenler. Yenilen yemeklerin daha rahat sindirilmesine yardım eder. Bu sayede kabızlığa iyi gelir. Şişkinlik ve hazımsızlığı önler. Bağırsakları rahatlatır.
 • Ellerdeki ve ayaklardaki yorgunluğa yarar sağlar. Yorgun el ve ayaklar elma sirkesi ile ovulursa yada masaj yapılırsa ellerdeki ve ayaklardaki yorgunluklar gider.
 • Doğal deodorant görevi görür. Koltuk altı kokusundan kurtulmaya yardım eder. Koltuk altında koku oluşmasının sebebi koltuk altındaki bakterilerdir. Elma sirkesi ile koltuk altı bakterileri yok edilir. Bu sayede kötü kokular gider. Bunun için bir parça pamuğa birkaç damla elma sirkesi damlatarak koltuk altlarınızı silebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ NASIL İÇİLİR?

Birçok etkisi için elma sirkesi günde iki kez içilebilir. Bir bardak suyun içine bir çorba kaşığı elma sirkesi dökülür ve karıştırılır. Bu şekilde sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce içilebilir. Eğer sirkeli suyun tadını beğenmeyerek içmek istemezseniz içine az miktarda bal ilave edebilirsiniz.

LÜTFEN DİKKAT:

Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.

Doğal Elma Sirkesi
UA-104152536-1